Upozorňujeme, že náš web používá soubory Cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. O souborech Cookies si můžete přečíst v Podmínkách ochrany osobních údajů. Můžete je odmítnout, není ale vyloučeno, že v tom případě nepůjde plně využít veškerých funkcí webové stránky. Děkujeme za pochopení.

The Greatest Candle in the World

 

Největší svíčka

   Dekorativní ekologické svíčky

 
Pokud byste se chtěli zeptat v portugalské firmě The Greatest Candle in the World  co dělají, přišla by tato odpověď:  „Od roku 2013 nutíme lidi, aby milovali svůj odpad, přispívali k udržitelnější budoucnosti a materializovali oběhové hospodářství v domácím prostředí“ .
Tato odpověď je hnacím motorem portugalské společnosti O2W, která vyvinula značku The Greatest Candle in the World v překladu „Největší svíčka na světě“. Firma používá inovativní technologii (Oil2Wax), která využívá odpadní rostlinné oleje nebo kosmetické oleje a přetváří je na čistý ekologický vosk, který si nechala patentovat. Byl podroben mnoha přísným bezpečnostním testům nezávislými mezinárodními organizacemi, které ho všechny vyznamenaly.
 

Dekorativní vonné svíčky 
šetrné k životnímu prostředí

NEJEKOLOGIČTĚJŠÍ NA SVĚTĚ

Cílem společnosti The Greatest Candle in the World je zhodnocovat odpady. Navrhují řešení tak, aby si každý člověk více uvědomoval životní prostředí a byl zodpovědný za efektivnější nakládání s odpady rostlinných olejů nebo kosmetiky. Díky tomu může každý jedinec omezit svůj vznikající odpad a následně jeho uhlíkovou stopu, čímž zabrání další kontaminaci naší planety.
Přispějte k zelenější, zdravější a udržitelnější planetě!!!
EKOLOGIE SRDCE 
V průběhu vývoje nebylo použito žádné testování na zvířatech a produkt nepoužívá živočišné suroviny - všechny svíčky jsou tak vhodné pro vegany.
 
Největší svíčky jsou vyrobeny z odpadu a nikoli z přírodních zdrojů, nepřidávají uhlík do životního prostředí a jsou bezpečné pro spotřebitele, což z nich činí nejekologičtější na světě. Ze všech těchto důvodů nazýváme tyto svíčky „nejlepšími svíčkami na světě“.
 
Žádné toxiny
Svíčky neprodukují při hoření žádné zdraví škodlivé toxiny nebo karcinogenní látky. Testy, které si nechala firma nechal provést v renomovaných laboratořích, to jednoznačně prokazují.
Testy se zaměřily více než 30 parametrů a to např. na produkci sazí, látky vzbuzující velké obavy (SVHC) jako těžké kovy, chrom VI, boron či keramická vlákna, alergeny z barviv, toxické elementy jako arsen, baryum, antimon nebo kadmium, karcingenní barviva, dioxiny, emise formaldehydu a benzenu a dalších těkavých látek. Všechny zkoušky byly splněny na výbornou.
 
Výhradně bavlněné knoty
Výrobce se navíc zavazuje, že používá pouze čistě bavlněné knoty bez jakéhokoliv obsahu olova. Použitý materiál má certifikát ÖKO-Tex Standard 100, který garantuje jejich zdravotní nezávadnost i bezpečí pro životní prostředí.
 
Vůně a barviva
Nepřekvapí Vás jistě ani to, že všechny použité vůně jsou kombinací přírodních a syntetických ingrediencí, které pocházejí z Francie. Aby byly vyrobené udržitelně, dodržují pravidla dané přístupem Green chemistry (zelená chemie). Green chemistry používá chemikálie a chemické procesy, které jsou navržené tak, aby redukovaly nebo eliminovaly negativní environmentální dopady. Použití a výroba takovýchto chemikálií zahrnuje snížené množství odpadu, netoxické komponenty a zlepšenou účinnost. Zelená chemie je velmi účinný přístup k prevenci znečištění.
Veškerá barviva jsou sice syntetického původu, ale mají ceněnou ekologickou certifikaci Nordic Swan Ecolabel (Severská labuť), garantující zdravotní i ekologickou nezávadnost.
 
Stále Vám nejde z hlavy ten použitý olej?
Nemusíte se obávat. Oleje se samozřejmě před použitím filtrují, čistí a odstřeďují. Poté se neutralizují, čímž dojde ke snížení mastných kyselin. Oleje se dál vybělí, ztuží, aby nedocházelo k oxidaci a aplikuje se na ně antioxidant. Tím se zabrání, aby olej žluknul. Veškeré zpracování vede k tomu, že výsledkem je vosk čistý, bez zápachu, stabilní a kvalitní.
 
Věděli jste, že……
použité oleje kontaminují vodu?
Kuchyňské oleje, byť rozložitelné, mohou kontaminovat půdu i spodní vody olejnatými látkami. Ty pak mohou poškodit některé mikroorganismy, i přesto že se nejedná o minerální olej. Když kuchyňské oleje skončí v kanalizaci, po ochlazení odpadní vody se tuky v potrubí srazí a dojde tak k ucpání kanalizační sítě. Taktéž komplikují provoz čistíren odpadních vod, protože mohou likvidovat bakterie, které odstraňují biologicky odbouratelné látky.
Pokud dokonce dojde ke kontaminaci vody, olej vytvoří na povrchu tenký film. Ten brání okysličování vody a působí tak nepříznivě na vodní ekosystém. Jeden litr oleje může kontaminovat až 1.000 litrů vody.
Kromě výroby se proto věnuje firma vzdělávacímu projektu „De Fio a Pavio“, kde provádí školení, aktivity a workshopy na školách a akcích po celém Portugalsku. Zvyšují tak povědomí mezi dětmi, mladými lidmi a jejich rodinami, jak se dají rostlinné oleje dále ekologicky použít a jaká je dál jejich role v oběhové ekonomice.

 

tgc_new_logo_black

249
3991249399

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem