Jak a čím balíme

BALÍME PŘEDEVŠÍM PEVNĚ, UDRŽITELNĚ I EKOLOGICKY, POCTIVĚ A S LÁSKOU. ZÁLEŽÍ NÁM I NA MALIČKOSTECH A  ŘÍDÍME SE NĚKOLIKA PRAVIDLY:
·         Pevnost a bezpečnost balíčku
·         Estetická stránka
·         Balíme ekologicky (kromě skla)
·         Chceme Vám udělat radost
·         Balíme s radostí a láskou
 
Bojíte se, že Vám balíček přijde potrhaný a Vaše poklady rozbité?
Nechcete zbytečně řešit potíže s reklamací a vracením poničeného zboží?
U NÁS SE BÁT NEMUSÍTE !!!
 
Mnoho zboží, které si u nás v INTERDE objednáváte, je z křehkých materiálů – sklo, porcelán, keramika nebo třeba svíčky.  Protože víme, co vše se může při cestě k vám stát, dáváme si na balení obzvláště záležet a balíme všechny tyto kousky s velkou pečlivostí.
Vaše objednávky balíme téměř nedobytně, poctivě je prokládáme kartonem či kartonovou vlnou, v případě velmi křehkého zboží navíc i bublinkovou folií. Většina zboží uvnitř je balená do své vlastní krabičky. Celou krabici pak pečlivě zalepíme papírovou páskou s nylonovými vlákny, aby byla pevně zavřená. Všechny rohy krabice jsou oblepené a zpevněné lepenkou. 
 
 
 
UDRŽITELNÉ I EKOLOGICKÉ BALENÍ
K balení vašich pokladů využíváme převážně přírodní materiály a ekologické obaly. Nepřijde nám ale příliš udržitelné, ekologické ani ekonomické, vyhazovat materiály, které nám dojdou např. od dodavatelů. Pokud tedy najdete v balíčku např. bublinkovou folii, je to pouze proto, že nám odněkud přišla a nám přijde smysluplnější ji znovu využít než ji rovnou vyhodit. Balíme do ní proto znovu, a to hlavně extrémně křehké zboží, jako je například sklo či porcelán a keramika. 
 
PEVNOST BALÍČKŮ 
Každý balíček, který k vám posíláme se snažíme maximálně zpevnit a vyplnit, abychom předešly jeho zničení. Šetříme Vám tak případné problémy a starosti s reklamací, focením a následným čekáním na nové kousky. Víme, co vše se po cestě k vám může stát, a proto je pro nás pevnost balíčků prioritní. Někdy se může stát, že je krabice opravdu vyplněná do posledního místečka, věřte ale, že je to opravdu jen proto, jaké zkušenosti z dopravci bohužel máme. 
 
ESTETIKA A DETAIL 
Záleží nám na Vaší spokojenosti a máme za to, že to první, co Vás může potěšit nebo negativně ovlivnit, je právě vzhled celého balíčku. Koneckonců, to první, co vidíte, je právě obal a výplň v krabici. Právě proto využíváme materiály a obaly, které jsou nejen ekologické, ale zároveň estetické, a přitom plní i ochrannou funkci. Věřte, že někdy není lehké vše skloubit. Abychom Vám rozbalování balíčku ještě více zpříjemnili, a protože vyznáváme osobní přístup, najdete v každém balení zároveň naše osobní poděkování.
 
„Uvědomujeme si, že největší hodnotou naší firmy a klíčem k zajištění její budoucnosti jste právě Vy, naši zákazníci.“ 
 
 
OBALY A MATERIÁLY, KTERÉ POUŽÍVÁME:
Kartonové krabice 5VVL
Velké a pevné pětivrstvé krabice nabízejí extra ochranu před vlhkostí, nárazem, poškrábáním a dalšími riziky přepravy. Krabice z pětivrstvé lepenky jsou pevné a mají vysokou nosnost, zároveň ale zůstávají skladné a lehké. Jsou určené na těžké zboží nebo zboží vyžadující větší míru ochranu.
Materiál: 100% recyklovaná 5vrstvá vlnitá lepenka s certifikátem FSC mix
 images (1)_2
Klopové krabice 3VVL
Krabice z třívrstvé lepenky jsou nejpoužívanějším typem. Snadno se skládají i zavírají. Hodí se na přepravu menšího, lehčího a měně křehkého zboží. My je využíváme i jako první vrstvu ochrany u jednotlivých kousků, jako jsou třeba hrnečky, talíře apod.
Materiál: 100% recyklovaná 3vrstvá vlnitá lepenka s certifikátem FSC mix
images (3) 
 
Bublinkové a kartonové obálky
Bublinkové obálky ochrání zasílané předměty proti nárazům a vlhkosti. Obálky jsou lehké, pevné a snadno uzavíratelné, protože mají samolepicí klopu. Díky bublinkové fólii obálka odolá všem nástrahám přepravy a nešetrné manipulace. Jsou ideální pro předměty malé až střední velikosti bez ostrých hran.
IMG_20201218_105625  
 
Geami WrapPak EX mini 
Geami WrapPak je moderní obalový materiál, který vypadá dobře, je šetrný k přírodě a zároveň chrání zboží během přepravy podobně jako bublinková fólie. Dokonalá souhra. Používáme ho pro balení dekorací, skla, kosmetiky, keramiky, svíček a dalších křehkých kousků.
Každý jedinečný kousek ochraňují dva typy papíru: Hedvábný papír na ochranu povrchu předmětu a děrovaný kraftový papír. Ten roztažením získá tvar včelích pláství, které tlumí nárazy a fixují předmět v přepravní krabici. Papír se snadno trhá a umí se do sebe zaklínit. Dá se celý zrecyklovat.
 
2VVL Vlnitá lepenka
Vlnitá lepenka se hodí zejména tam, kde potřebujeme proložit dvě vrstvy materiálu. Díky vlnkám v lepence se tlak rovnoměrně rozprostře a nehrozí otlačení ani poškrábání materiálu. Dvouvrstvou vlnitou lepenku využíváme také jako výplňový materiál, podklad na dno krabice nebo naopak nahoru pod víko.
Zabalit křehké věci jako je například sklo, je pro nás určitá výzva. Vlnitá lepenka je jedním z materiálů, které jsou na to velmi vhodné. Navíc je tento materiál snadno recyklovatelný a jeho použití je ekologické.
dvouvrstva-papirova-lepenka-1-2-m-x-50-m 
 
 
Výplňový materiál Flo-pak
Žádný polystyren, nenechte se mýlit. Používáme verzi BIO, která je vyrobená z přírodních surovin na bázi kukuřičného škrobu, který se zcela rozloží do 14 dnů!
Jde o unikátní výplňový materiál, který špičkově ochrání při přepravě i zboží složitých tvarů. Tělíska obsahují 99 % vzduchu, jsou mimořádně lehká a v BIO kvalitě také ekologická.
Kukuřičnými tělísky stačí naplnit krabici a "obsypat" zasílaný předmět ze všech stran. Jednotlivé "chipsy" mají tvar osmičky, takže se do sebe zaklíní. Vaše zboží pak ochrání i v případě velmi hrubého zacházení při přepravě. Hodí se na vyplnění krabic i obálek, jsoubezprašná a antistatická.
Materiál: kombinace škrobu, vody a PVA (verze BIO)
FLO-2
Kartonová mřížka
Ekologický fixační a výplňový materiál tvořený rozřezaným odpadovým kartónem 
Kartónová vlna je tvořena odpadovým kartónem, který je speciálním strojem rozřezán na mřížku, kterou tvoří k sobě spojené proužky o šířce 5 mm. Díky tomu je tento materiál dobře tvárný, dělitelný a velmi vhodný jako výplňový, fixační a ochranný materiál.
  • univerzální použití
  • propojené proužky vlnité lepenky tvořící celistvou síť
  • vhodný i pro těžké předměty
  • efektivně tlumí nárazy a otřesy
  • univerzální použití
  • EKOLOGICKÝ spolu s krabicí tvoří jedno druhový odpad
  • 100% recyklovatelný
  • mírně prašný
  • dodáván ve slisovaných balících
75-7_kartonova-vlna-jednodruhova-hneda-60-kg-mrizka
 
Papírová výplň FastPaper
FastPaper je mimořádně efektivní systém na plnění krabic, který nám šetří skladové prostory a umožní balit ekologicky bez plastu. Uvnitř boxu je role balicího papíru, kterou ze středu postupně odmotáváme – stačí kus vytáhnout a utrhnout ho rukou. Vyplňuje prázdná místa v krabici, prokládá jednotlivé vrstvy, tlumí nárazy a fixuje zboží uvnitř krabice. Papír má gramáž 90 g/m2, která se hodí na balení středního a velkého zboží. Jde o 100% recyklovaný papír, box se dá snadno přenést tam, kde zrovna potřebujeme balit 
 
 
Papírová výplň Speedman box
Speedman box je ideální výplňový materiál. Uvnitř boxu je 450 m dlouhá role balicího papíru, kterou skrz otvor postupně odmotáváme – stačí vytáhnout požadovaný kus papíru a utrhnout ho rukou. Jde to snadno – je měkčí než jiné balicí papíry, takže se snadno mačká, tvaruje i trhá.
Papír je dnes oblíbená a vizuálně hezká alternativa k plastovým výplním do krabic. Papír ve Speedman boxu je navíc 100% recyklovaný a prokazatelně šetří energii a vodu, protože splňuje přísné nároky certifikátu Blue Angel.
Přínosy pro životní prostředí 
nízké využití energie a vody ve výrobním procesu 
vyrobeno ze 100% papírového odpadu 
zvláště nízká úroveň škodlivých materiálů
 
Kartonové hrany
Kartonové hrany používáme, protože při přepravě ochrání vaše krabice před mechanickým poškozením. Hrany jsou vyrobeny z kvalitního tvrdého papíru, který zajistí, že se obal nemůže zmačknout. Kartonové hrany zároveň zboží na chrání proti posunutí a zlepšují stohovatelnost krabic při přepravě.
Hrany jsou ekologické a snadno recyklovatelné.
 stažený soubor (1)_1
 
Samolepicí papírové pásky
Papírová páska plně nahradí klasické polypropylenové pásky – okamžitě přilne k povrchu, lepí dobře i při nízkých teplotách a po použití se dá recyklovat spolu s kartonem.
Pásku tvoří kraftový papír, na kterém je nanesené lepidlo solvent – nejstarší typ lepidla na bázi přírodního kaučuku a pryskyřice.
 
Papírová páska je dražší?
Ano, to opravdu je, dokonce stojí jednou tolik, co igelitová, ale přesto u nás jednoznačně vítězí. Nejenže na hnědé krabici dobře vypadá, ale spolu s ní tvoří jednodruhový odpad, který se dá snáz recyklovat. 
 
RECENZE OD ZÁKAZNÍKŮ NA JEJICH BALÍČKY:
Renáta Vernerová 18. 2. 2021 9:08:09
"Dobrý den paní Fouňová, moc děkuji za zaslané zboží. Všem vypravuji jak krásně zabalený balíček přišel a zboží bez nejmenší vady. Tak moc děkuji a ráda zase objednám."
Martina Košařová 14.11.2020
"Všechno úplně parádní. Komunikace, rychlost a hlavně zabalené úplně parádně a nedobytně. Děkuji."
Jana 30.12.2020
"Příjemné jednání, paní byla velice ochotná, bleskové dodání-stihlo se 3 dny před Vánoci. Balení téměř nedobytné, svíčka došla naprosto v pořádku. Můžu jen doporučit."
Jitka 26.1.2021
"Jsem velice spokojená, hlavně rychlé jednáni, kvalitní zboží a dokonalé zabalení a navíc zajímavý dárek. Děkuji"
 
Logo_3black_370x111px