VŠE SKLADEM, ODESÍLÁME TÉMĚŘ OKAMŽITĚ! DOPRAVA NAD 1500,-Kč ZDARMA.

ZNÁME 7 DŮVODŮ, PROČ HRÁT ŠACHY A NAUČIT JE I SVÉ DĚTI

ŠACHY – ZÁBAVA, SPORT NEBO ZDRAVÍ PROSPĚŠNÁ HRA?

Šachy jsou zábavná desková hra, která pohltí nejednoho hráče. V dnešní době je dokonce tak oblíbená, že byla uznána za druh sportu a mnoho lidí se věnuje této vášni profesionálně. I když se Vám to možná nezdá, při takovém šachovém zápase spálíte neuvěřitelné množství kalorií. Podle nového výzkumu od sportovního serveru ESPN jsou šachy mnohem fyzicky náročnějším sportem, než se původně zdálo. Elitní šachoví hráči prý během turnaje spálí až 6 000 kalorií denně! Takže tu máte další důvod, proč se je naučit hrát ????„Nechcete běhat, tak běžte hrát šachy! “
Nikdy jste šachy nehráli??
V tom případě je čas to zkusit????. Kdy jindy, když ne teď, s kým jiným, když ne s rodinou. Udělejte si šachový turnaj, zapojte do hry celou rodinu, prostudujte pravidla hry a pusťte se do toho. Zapojte děti, případně i prarodiče, pokud s nimi bydlíte pod jednou střechou. Společná zábava utuží rodinné vztahy a příjemně Vám zkrátí čas, který jste nuceni trávit doma.
Šachy se hrají na čtvercové desce, která je rozdělená na 64 čtvercových polí, kdy se střídají světlá a tmavá pole. Každý hráč má svých šestnáct kamenů tmavé či světlé barvy, se kterými hraje. Jde o krále, dámu, dvě věže, dva střelce, dva koně a osm pěšců. Hráči střídavě provádějí přesuny kamenů po šachovnici, tak aby se co nejdříve dostali na protivníkovu stranu a vyhodili mu přitom co nejvíce figurek. Cílem hry je dát protihráčovi mat, to znamená dostat jeho krále do takové pozice, ve které mu hrozí vyhazov a kterou již nemůže nijak odvrátit.

7 důvodů proč hrát šachy:

1/ Trénujete paměť, zlepšujete logické myšlení a motivujete svůj mozek k činnosti: 
Logické hry, u kterých se musíte soustředit a přemýšlet, zvyšují činnost mozku a jeho kapacitu a stimulují růst dendritů. Ty odesílají signály z nervových buněk v mozku a tím zrychlují komunikace uvnitř mozku. Studie Pensylvánské univerzity navíc zjistila, že studentům, kteří nikdy předtím nehrály šachy, se po pravidelném hraní zlepšila paměť a verbální dovednosti. Při šachu musíte myslet abstraktně a předvídat tahy soupeře. Vaše děti se ještě neumějí spoléhat na intuici, musí tudíž o tahu více přemýšlet a naučí se tak logickému myšlení.

 

DŘEVĚNÉ ŠACHY MALÉ 31 X 31 CM
 
 
2/ Zvyšujete si svoje IQ: 
Pravidelné hraní šachů zvyšuje Vaše IQ. Nevěříte? Dokazují to i různé vědecké studie. Např. Venezuelská studie 4 000 studentů prokázala, že již po čtyřech měsících výuky šachů došlo ke zvýšení IQ u zkoumaných chlapců i dívek.
 
3/ Rozvíjíte tvořivost a originální myšlení, zlepšujete paměť a rozvíjíte i matematické schopnosti .
Při hraní šachů se aktivují obě hemisféry mozku, čím se rozvíjí tvořivost a kreativní myšlení. Neustále musíte zvažovat různé možnosti a kombinace a učíte se posuzovat, která je pro Vás výhodnější. Trénujete tak i schopnost se efektivně rozhodnout. Počet možných tahů a kombinací je opravdu velký a vyžaduje neustálé přepočty. Trénujete tak i své matematické schopnosti. Musíte si zapamatovat různé kombinace tahů, které jste si předem vymysleli, čímž trénujete a posilujete svou paměť.

 

DŘEVĚNÉ MAGNETICKÉ CESTOVNÍ ŠACHY STŘEDNÍ 

4/ Zlepšuje schopnost řešit problémy, učíte se trpělivosti: 
Hra šachů od vás vyžaduje rychlé přemýšlení a řešení problémů tzv, „za pochodu“, protože se neustále mění průběh hry. Šachové partie mohou někdy trvat poměrně dlouhou dobu. Udržet celou tu dobu soustředěnost vyžaduje značnou dávku trpělivosti a vnitřního klidu. Šachy mají dokonce pozitivní vliv i na hyperaktivní děti a děti s poruchami pozornosti.
5/ Učíte se tvořit plány a prognózy: 
Tato hra vyžaduje plánování a sebeovládání i strategické a kritické myšlení, což podporuje vývoj mozku a v konečném důsledku to může mít vliv na vaše snazší a lepší rozhodování v životě. Minimalizujete tak počet případných nezodpovědných rozhodnutí a riskantních kroků.

 

DŘEVĚNÉ MAGNETICKÉ CESTOVNÍ ŠACHY
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

6/ Pomáháte předejít možnému onemocnění Alzheimerovou chorobou: 
Vědecké studie z nedávné doby zjistily, že lidé nad 60 let, kteří pravidelně hrají šachy mají menší pravděpodobnost vzniku Alzheimerovy choroby než jejich vrstevníci. V dnešní době je bohužel výskyt této nemoci častý i u lidí kolem 40 roku života. Pravidelné hraní šachů vám může pomoci této nemoci předejít.
 
7/ Věděli jste, že hraní šachů pomáhá při zotavení z mrtvice nebo jiného zdravotního postižení: 
Pravidelné hraní šachů rozvíjí jemnou motoriku u jedinců, kteří mají nějaké zdravotní postižení, utrpěli mrtvici nebo jinou fyzicky oslabující nehodu. Tato forma rehabilitace vyžaduje pohyb šachové figurky v různých směrech (dopředu, dozadu, šikmo dopředu, šikmo dozadu), které mohou pomoci rozvinout a vyladit pacientovi motorické schopnosti. Duševní námaha spojená se hrou pak může zlepšit kognitivní a komunikační dovednosti. Hra v šachy může také stimulovat hluboké soustředění a klid, což může vést k příznivým účinkům u pacientů, kteří zažívají různé stupně úzkosti.
  
PODOBNÉ HRY PRO CELOU RODINU

 

TAK CO? Přesvědčili jsme Vás, že šachy jsou úžasná hra pro celou rodinu :-) 
UMÍTE ŠACHY HRÁT? A S KÝM JE DOMA HRAJETE?
 
 
ZAUJALI JSME VÁS? 
PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU :-) 
PŘÍMO PRO VÁS SPECIÁLNÍ NABÍDKY A AKCE, INSPIRACE, SOUTĚŽE, RADY A ČLÁNKY. BUDETE O VŠEM VĚDĚT MEZI PRVNÍMI!
Věnujte nám svou e-mailovou adresu a my Vám každých 14 dní pošleme novou inspiraci pro Váš vysněný domov!
Formulář na přihlášení k odběru novinek, článků a inspirace naleznete níže pod článkem :-)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení