INVENTURA 10-15-1. 2023. Objednávky vytvořené v tomto termínu budou odeslány 16-1-2023

Víte jak bydlí berani?? Budete překvapení...

Víte jak vypadá bydlení u lidí, kteří se narodili ve znamení berana?? 

Nechte se překvapit a inspirovat:-)
Beran (21. 3. – 20. 4.)
Beraní domov překypuje energií a je plný výrazných prvků. Dobře jim dělá prostorný interiér se spoustou místa, který je plný přírodních materiálů, pastelových i výrazných barev, uměleckých děl a sportovního náčiní nebo cestovatelského vybavení. Jelikož doma netráví berani příliš času a jsou neustále v pohybu nebo na cestách, odráží se jejich aktivní povaha i v jejich domově.
Právě díky jejich neustálému pohybu je potřeba, aby si domov vytvořili jako oázu klidu a harmonie, kde mohou načerpat novou energii a odpočinout si před další cestou nebo činností.
 
Na přírodní materiály kladou důraz
Berani milují dřevěný nábytek, přírodní textilie, a dekorace z přírodních materiálů, často ručně vyráběné. Přírodní materiály působí sice uklidňujícím dojmem, berani jim ale dodají šmrnc rudými doplňky, designovým obrazem, pestrou tapetou nebo výraznou pohovkou.
Odváží se dokonce vymalovat pestrými barvami, které střídají barvy pastelové. Podléhají občas své momentální náladě, a proto vždy hledají vybavení, které lze snadno obměnit a sladit se zbytkem jejich domova.
 
Dekorace a doplňky
Dekorace vybírají designové, ale zároveň praktické, nebo víceúčelové. Nepotřebují to nejdražší a nejluxusnější, hlavně aby se cítili dobře a pohodlně. Obdivují avantgardní umění, a tak u nich můžete najít originální kousky, sochy, obrazy, designový nábytek či výraznou lampu, která zaujme na první pohled.
V jejich domovech najdete ale také často nejnovější herní konzole a nadupané počítače. Potřebují se neustále bavit a být akční, a to i ve svém odpočinkovém čase.
Ostřejší berani dávají přednost spíše hranatým tvarům, ženy ve znamení berana spíše tvarům oblým.
 
Víte, kterou místnost ve svém domě mají nejraději?
V tomto případě nejde ani tak o místnost, jako spíše o útulné místo a tím je bezesporu pohodlný kožený gauč či luxusní lenoška. Milují pohodlí, a tak u nich na gauči najdete vždy dostatek polštářků, dek nebo kožešin. Výjimkou není ani vonná svíčka nebo dekorativní váza plná přírodnin.
Druhým oblíbeným a pro berany potřebným místem bude koutek, kde se mohou věnovat svým zájmům, tomu, co je baví a naplňuje, ať už jde o malování, šití, tvoření nebo třeba jógu. Občas potřebují vyčistit hlavu a toto místo je pro ně ideální.
 
Barvy beraního domova
Barvou beranů je červená barva ve všech jejich odstínech, od růžové po tmavě rudou. Jsou vášniví a stejně jako odstíny této barvy, mají různé odstíny i jejich vášně. Je to barva plná energie a života. Ostřejší berani se touto barvou rádi obklopují a přidají ještě ostré hrany a geometrické tvary. Klidnější berani tuto barvu používají spíše jako doplňkovou a doplňují ji pastelovými barvami.
Ať už ale zvolí beran jakoukoli kombinaci, výsledek bývá živý, jasný a designový.
 
Nejvhodnější vůně
Stejně jako barvy, i vůně milují berani živelné, výrazné a energické. Mezi nejoblíbenější patří mandarinka, bergamot a citron. Také vůně jako je hřebíček, kadidlo, černý pepř a hořký květ pomeranče budou beranovi vyhovovat. Jde o kombinaci, která zjemňuje jeho tendence k agresivitě a bojovnosti a uhlazuje jeho tvrdohlavost.
Berani nemusejí používat pouze vonné svíčky, vyhovuje jim i aromaterapie, koupelové či masážní oleje a vonné tyčinky.

 

Květiny, rostliny, zeleň

Jelikož jsou berani velmi akční znamení, věčně po dobrodružstvích a cestách a málokdy se zdržují doma, potřebují rostlinu, která vydrží nějaký ten čas bez vody a není příliš náročná na pěstování. Tou je bezesporu kaktus. Je stejně ostrá jako berani a s občasnými něžnými květy doplňuje jejich osobnost.
 
Co myslíte? je Beran typ uklízeče nebo nepořádníka?
Berani jsou v otázce úklidu opravdu sví. Uklízení není zrovna jejich vášní, a tak se občas může stát, že jim delší dobu trvá, než se k úklidu dokopou. Dlouho jim nevadí oblečení přes židli místo ve skříni, dokáží přehlížet i nepořádek v koupelně či kuchyni. Pak se ale jeden den vzbudí a vrhnou se do úklidu, který berou pěkně od podlahy. Po jejich zásahu je byt jako nový, protože v záchvatu uklízivosti umyjí i okna, lustry, kuchyňskou linku a proberou i skříně. Nerozpakují se při takovém úklidu vyházet i věci, které dlouho schraňovali. Jakmile ale odezní jejich touha po pořádku, začnou opět házet oblečení přes postel a kupí se jim nádobí ve dřezu.
 
Tipněte si - venkov nebo město?
U beranů je to otázka osobnosti každého z nich, ale většinou by potřebovali nakombinovat oboje. Nezřídka se proto stává, že bydlí ve městě, ale vlastní dům někde v přírodě, nebo žijí na vesnici, která je co nejblíže k městu. Chtějí mít možnost vyrazit si za sportem, kulturou nebo s přáteli kdykoli chtějí, ale zároveň jim vyhovuje venkovské prostředí propojené s přírodou a možností kdykoli vyrazit na túru nebo do lesa.
.
Na co si dát pozor?
Berani ke svému zdraví a optimistické psychice potřebují životodárné slunce, které jim vlévá energii do žil. Pořídí-li si svůj domov otočený směrem na sever, mohou začít trpět zdravotními i psychickými potížemi, velkou únavou a záchvaty migrény, aniž by věděli proč. Na severní stranu reagují zkrátka velmi citlivě a rozhodně by zde neměli mít ložnici. Pokud už je jejich dům otočený na sever, je lepší sem umístit spíše koupelnu nebo kuchyni. 

 

ROZHOVOR S BERANEM: 

Michaela Moravcová – milovnice svého domova a stylu Japandi

Každý člověk je originál a ani lidé narození ve stejném znamení nejsou stejní. Každého navíc ovlivňuje mnoho dalších aspektů. Jak vystihuje Míšo náš článek právě Vás?? Můžeme si Váš domov takto představit?
"S čím se určitě dokážu ztotožnit je fakt, že si potrpím na vzdušné prostory a přírodní materiály, které u mě uvidíte nejčastěji.
Mou oblíbenou kombinací je dřevo s kůží nebo mramor. Doplňky mám ráda designové a neotřelé. Co se týká umění, baví mne abstraktní a minimalistické obrazy nebo sochy, ale hlavně různé řemeslné výrobky jako jsou pletené koše, hliněné mísy a podobně. U těchto ručních výrobků miluji jejich jedinečnost a dokonalou nedokonalost. Líbí se mi, že každý kousek je originál. Díky těmto přírodním prvkům svůj domov rozhodně vnímám jako oázu klidu, a to je základ spokojenosti."
 
Jaké zásadní barvy bychom našli u vás doma? Opravdu milujete rudou?
"Mám ráda přírodní a zemité barvy jako je hnědá, béžová, šedá nebo zelená. Tyto barvy vnímám, jako uklidňující. Po dlouhém pracovním dni, tak přijdu domů a zemité tóny mi příjemně dodají energii.  
Co se týká rudé barvy a celkově výraznějších barev, nebráním se jim, ale pouze v doplňkách. Určitě je u mě nenajdete na větší ploše☺. " 

 

Jak to máte s uklízením vy?
"Tady v tomto bodě se asi moc neztotožním. Úklid je pro mě důležitý, ale zas nechci tvrdit, že je to středobod mého života.
Potrpím si na systematičnost. Mám ráda, když má každá věc své místo a vím, kde co je.
Jestli jsem na něco opravdu ,,ujetá´, tak to na ukládání věcí do dóz, sklenic nebo dávkovačů. Nemám ráda, když jsou věci v původním obalu, proto i v mé kuchyni, můžete vidět všechny potraviny přendané do různých nádob a stejně tak přelévám i šampóny, mýdla apod."
 

 

Našla byste u nás nějaký úžasný kousek, který přesně vystihuje váš domov a skvěle by ho doplnil?
"Těch kousků je víc, ale momentálně se poohlížím po:
BLOOMINGVILLE, PŘÍRODNÍ JUTOVÝ KOBEREC, Ø 120CM

 

BLOOMINGVILLE, PATROVÝ ETAŽÉR Z AKÁCIOVÉHO DŘEVA, 35X41CM

 

NEBO NA BLOOMINGVILLE, KOŠ HNĚDÝ, PALMOVÝ LIST, 54X46CM

Můžeme Míšo někde vidět více fotografií z vašeho domova??

"Určitě. Podívat se můžete na Instagram, kde jsou všechny fotografie našeho domečku a přidávám stále nové, jak pokračuje zařizování a dokončování stavebních prací:-)"

 https://www.instagram.com/michaellam_home/

 

NAPIŠTE NÁM!
Nejsou všichni berani stejní. Někteří jsou aktivnější a potřebují výrazný domov, jiní jsou spíše umírněnější. Patříte také ke zrozencům znamení Berana? A našli jste se v těchto řádcích? Jak vypadá vaše bydlení? Nebo jste jiné znamení a:
  • Máte domov, na který jste pyšní?
  • Rekonstruovali jste svůj byt nebo dům?
  • Máte krásnou zahradu s posezením?

 

Ukažte svůj domov i ostatním čtenářům, inspirujte je a motivujte ke šťastným změnám:-) Napište nám do Interde na adresu interde@seznam.cz, připojte pár slov o sobě a svém domově a pošlete několik fotografií. Rádi se s Vámi spojíme a Váš útulný domov představíme i ostatním.

 
 ZAUJALI JSME VÁS?
Chcete dostávat tipy na slevy, články a novinky do e-mailu?
PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU :-) 
O VŠEM BUDETE VĚDĚT MEZI PRVNÍMI!
Věnujte nám svou e-mailovou adresu a my Vám každých 14 dní pošleme novou inspiraci pro Váš vysněný domov!
Formulář na přihlášení k odběru novinek, článků a inspirace naleznete níže pod článkem :-)