VŠE SKLADEM, ODESÍLÁME TÉMĚŘ OKAMŽITĚ! DOPRAVA NAD 1500,-Kč ZDARMA.

PÉČE O VONNÉ SVÍČKY A STYLINGOVÉ TIPY

Zimní období a především vánoce, jsou časem vonných i obyčejných svíček. Kdo by nemiloval provoněný domov a romantickou i nostalgickou atmosféru, kterou vytváří mihotavý plamínek svíčky. Víte ale, jak správně o svíčku pečovat, aby vám dlouho dělala radost? Správnou péčí o svíčku zabráníte tomu, aby se vaše vonná svíčka propadla uprostřed, prskala, kouřila nebo hořela neklidně. Má to svoje jednoduchá pravidla. A jak na to?

 

PÉČE O VONNÉ SVÍČKY A STYLINGOVÉ TIPY

Pravidlo č.1. Jak zabránit tunelu
První zapálení je opravdu nejdůležitější! Pokud necháte svíčku hořet dostatečně dlouho, aby se vosk roztavil až ke krajům sklenice, nebudete mít později žádný problém. Získejte dokonalý zážitek z domácí vůně tím, že se o svou vonnou svíčku budete dobře starat a prodloužíte její životnost. Chraňte svou svíčku před tunelem uprostřed tím, že vytvoříte tavnou lázeň již od prvního hoření: Nechte vosk hořet přibližně 1-2 hodiny a před uhašením se ujistěte, že se vosk proměnil v kompletní tavnou lázeň. Tavenina je, když se svíčka roztaví od okraje k okraji skleněné nádoby. Jednoduché, přesto účinné!
Tip: pokud se nedaří roztavit vosk až ke krajům, můžete sklenici obalit několikanásobnou vrstvou alobalu. Dojde k zahřátí obalu a vosk povolí i u stran.
 
Pravidlo č.2. Zastřihování knotu
Je velice důležité udržet délku knotu na 3 - 5 mm, a to už při prvním použití.
Ptáte se na důvod? Upravené knoty hoří déle a mají čistčí a jasnější plamínek. U nezastřižených knotů se mohou vytvářet černé uhlíky na konci knotu, které nevypadají pěkně, a navíc prskají a kouří. Knot můžete zastřihávat obyčejnými nůžkami, brzy ale zjistíte, že to není příliš ideální. Na pohodlné a správné zajištění knotu existují speciální zalomené nůžky, které snadno strčíte i hluboko do skleničky, aniž byste museli hýbat s horkou svíčkou a roztaveným voskem.
   

Nůžky na knot zobrazíte kliknutím na obrázek

Pokud se vám stane, že svíčka kouří, bliká nebo je plamen příliš vysoko, není knot v pořádku. Zhasněte svíčku, nechte ji chvíli vychladnout a zastřihněte knot. Ujistěte se, že svíčka nestojí v průvanu a znovu ji zapalte.
 
Pravidlo č.3. Čistota vosku
Pro správné hoření je potřeba udržovat vosk v čistotě. Nevhazujte do něj vyhořelou zápalku, odstřižené knoty ani uhlíky, chraňte před případným hmyzem. Svíčky vždy skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Svíčky by měly stát vždy rovně, aby nedošlo k deformaci. Tím podpoříte rovnoměrné spalování a stabilní plamen.

 

Pravidlo č.4. Toto nikdy nedělejte
 1. Nenechávejte svíčku bez dozoru
 2. Nenechávejte svíčku na slunci nebo v blízkosti zdrojů tepla
 3. Nezapomínejte svíčku opět přiklopit víčkem, prodloužíte tak intenzitu vůně
 4. Nepokládejte zapálenou svíčku do polic a míst, kde není dostatečný prostor nad jejím plamenem. Vždy pamatujte na to, že čím více knotů svíčka má, tím více „topí“ (tzn. vydává více tepla) a hrozí možnost požáru
 5. Nezhasínejte svíčku vodou ani ji nepřidávejte k vonnému vosku v aromalampě. Voda ve spojení s voskem silně prská, horký vosk může znečistit okolí a v horším případě Vás i popálit. Vhodné není ani hašení sfouknutím. K uhašení zamezte přístupu kyslíku ke knotu, například pokličkou, zhášedlem apod. 
 6. Nepodceňujte bezpečnostní opatření
 
Pravidlo č.5. Udržení vůně
Pokud je svíčka příliš aromatická, mějte při hoření otevřené okna/dveře, vůně se příjemně rozptýlí a nebude vás bolet hlava. Jestli si naopak vůni chcete více vychutnat, zapalte svíčku v uzavřené menší místnosti. Místnost bude provoněná cca. po 30 minutách.

 

 

STYLINGOVÉ TIPY

Vonné svíčky a rákosové difuzéry se hodí do každé místnosti. Jedna místnost však nad ostatními vyčnívá – koupelna. Upravte si krásný vzhled v koupelně pomocí dřevěných podnosů a dalších přírodních materiálů, abyste vytvořili útulný pocit.

Recyklace a využití prázdné skleničky
Nádobu od vyhořelé svíčky není třeba vyhazovat. Máme pro vás pár tipů na její využití!

 

 1. Odlijte si do ní svou vlastní domácí svíčku zas a znovu a ušetříte za nákup nových svící
 2. Použijte ji jako stylový obal na rostlinky, domácí květiny či bylinky
 3. Má-li sklenice víko, hodí se perfektně jako skladovací dóza na oříšky, rozinky, sušené bylinky, koření apod.
 4. Sklenici můžete dotvořit podle svých představ, vlastního vkusu a stylu, ve kterém máte zařízený svůj domov. Použijte ji pak jako dekoraci na poličku, okenní parapet nebo komodu.
 5. Máte domácí kancelář či pracovnu? Pak se sklenice od svíček hodí perfektně na kancelářské sponky, spony do sešívačky či špendlíky na nástěnku.
 6. Vysoká dóza se dá využít dětem na pastelky, tužky a další psací pomůcky.
 7. Je sklenice opravdu originální a dekorativní? Použijte ji jako obal na dárek, rozhodně sklidí obdiv????
 8. Nehodila by se vaše sklenice na výrobu lucerničky? Použijte svoji fantazii a využijte toho, že sklo je přímo vyrobené, aby vydrželo horko z tavícího se vosku.
 9. Skvělým pomocníkem se může stát také v koupelně. Hodí se na uložení odličovacích tamponků, vatových tamponků, štětiček do uší nebo jako sklenice na pastu a kartáček. Můžete ji také naplnit domácí koupelovou solí a zajistit si tak její dekorativní vzhled.
 10. Některé skleničky po umytí lze použít jako sklenice na čaj či kávu bez strachu, že by při zalití horkou vodou praskla.

 

ZAUJALI JSME VÁS?
Chcete dostávat tipy na slevy, články a novinky do e-mailu?
PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU :-) O VŠEM BUDETE VĚDĚT MEZI PRVNÍMI!
Věnujte nám svou e-mailovou adresu a my Vám každých 14 dní pošleme novou inspiraci pro Váš vysněný domov!
Formulář na přihlášení k odběru novinek, článků a inspirace naleznete níže pod článkem :-) 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení