Upozorňujeme, že náš web používá soubory Cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. O souborech Cookies si můžete přečíst v Podmínkách ochrany osobních údajů. Můžete je odmítnout, není ale vyloučeno, že v tom případě nepůjde plně využít veškerých funkcí webové stránky. Děkujeme za pochopení.

BALKON – VÁŠ KOUSEK RÁJE TIPY NA BALKONOVÉ KVĚTINY PODLE SVĚTOVÝCH STRAN IV.

ZÁPAD: Rostliny vhodné na balkony s odpoledním sluncem

 

Dnešní poslední díl naší minisérie BALKON – VÁŠ KOUSEK RÁJE: TIPY NA BALKONOVÉ KVĚTINY PODLE SVĚTOVÝCH STRAN II. věnujeme balkonům orientovaným na západ. Pokud patříte mezi milovníky západů slunce, určitě nadšeně jásáte, jak skvělou světovou stranu jste s balkonem získali :-). Večerní posezení při západu slunce je nádhernou romantickou chvilkou.

images_1

Na západní balkon dopadají odpolední a večerní paprsky, které ještě dost hřejí, ale nejsou tak ostré jako polední žár. Můžete tu pěstovat rostliny, které mají rádi sluníčko, ale bez problémů snesou i polostín. Záleží samozřejmě na tom, jak moc je balkon situovaný na jihozápad nebo úplně na západ. Je-li balkon natočený více k jihu, můžete tu umístit palmovité nebo kaktusovité druhy rostlin. Je-li balkon směřovaný více na západ, najdou tu svoje místo rostliny typu lobelek, některé pelargónie či fuchsie nebo např. krásně barevná Verbena.  Ta snese plné slunce a na jižním okně se jí bude dařit nejlépe, ale hezkých květů se můžete dočkat i v mírném zastínění.
stažený soubor
Toužíte-li po bylinkovém balkoně, ani zde se nemusíte nijak zvlášť omezovat. Stejně jako na jižním balkoně Vám zde dobře poroste Tymián a Rozmarýn a pokud není balkon úplně na západ a dopadá na něj odpolední slunce, pokvete Vám tady i Levandule.  
Vysadit zde můžete mátu, kterou lze pěstovat vzpřímenou i převislou v mnoha variantách, voňavý libeček, estragon nebo třeba stévii.
DSCF9483
 
"Doufáme, že se Vám naše tipy hodily a inspirovali Vás k přetvoření nudného šedého balkonu na útulné a přívětivé místo plné zeleně, které Vám pomůže relaxovat a každý den se alespoň na chvíli vzdálit od všedních každodenních starostí. Pokud ano, podělte se s námi a pošlete nám fotku Vašeho kousku ráje. Můžete tak inspirovat ke štěstí a spokojenosti i ostatní."