INVENTURA 10-15-1. 2023. Objednávky vytvořené v tomto termínu budou odeslány 16-1-2023

ANDĚLÉ JAKO SYMBOL VÁNOC

Andělé k Vánocům neodmyslitelně patří, stejně jako vánoční stromeček, dárky, vánoční tradice a stavění betlému. Patří mezi jednu z nejprodávanějších dekorací, a to nejen na Vánoce, ale i během roku. Andělé ve všech podobách, od malých baculatých andělíčků až po precizně a luxusně vypadající anděly ve zlatých róbách s duchovním podtextem si nacházejí svoje místa v našich domovech. Těžko si někdo z nás představí Vánoce bez anděla či andělských křídel.
 
A mimochodem, věděli jste, jakou moc mají andělská křídla??
Jsou symbolem duchovní ochrany, nezávislosti, svobody a čistoty. Mají moc odnést od člověka vše zlé. Pokud nosíte andělská křídla jako amulet, mají ochrannou moc stejně jako andělé strážní.
Ve středověku byla andělské křídla považována za symbol síly a rychlosti.

 

 
Andělé jsou považováni za duchovní bytosti žijící v nebi. Vyvolávají v nás pocity naděje, milujeme atmosféru tajemna, nostalgie a dobra, které vítězí nad zlem. Považujeme je za své ochránce a průvodce po tomto světě. A i když si na ně nemůžeme sáhnout a běžně je nevidíme, uchováváme si víru v ně a jejich zázraky. Právě proto jsou jedním z nádherných symbolů Vánoc.
 

 

  • V minulých dobách lidé zavěšovali anděla troubícího na roh nad vánoční stůl, aby zažehl mír a klid mezi příbuznými.
  • Stavíte-li každoročně vánoční betlém, jistě nad ním máte letícího anděla, který dohlíží na malého Ježíška.
  • Mnoho lidí dává na vánoční stromeček místo špičky či hvězdy právě Anděla, který je má ochraňovat a přinést jim vánoční zázrak.
  • Anděl doprovází i Mikuláše a čerta, dohlíží na jejich konání, povzbuzuje v dětech dobrosrdečnost a soucit.
  • Andělská křídla, andělské amulety i sošky andělů ve všech jejich podobách, jsou nekrásnějším vánočním dárkem pro naše nejbližší. Symbolizujete jím dotyčnému lásku, přejete mu ochranu, zdraví i štěstí. Každý by měl mít svého anděla, aby neustále pociťoval přítomnost dobra a lásky.
  • Andělé jsou tu stále přítomni, jsou připraveni nám pomoci, konají zázraky. Stačí jen na ně věřit.
 
ANDĚLÉ a LEGENDY
Slovo anděl pochází z řeckého angelos. Jsou to bytosti nadpřirozené, éterické a duchovní, jsou božími posly a pomáhají lidem najít jejich cestu. Koluje o nich mnoho mýtů a legend. Svou úlohu hrají andělé již v biblickém příběhu o prvních Vánocích, kde archanděl zjevení, informuje Pannu Marii, že bude matkou Ježíše. Andělé také navštěvují ve spánku Josefa, aby mu sdělili, že bude sloužit jako Ježíšův otec na Zemi. Nad Betlémem se objevují andělé, kteří oznamují a slaví Ježíšovo narození, a nakonec jsou to opět andělé, kteří zvěstují i Ježíšovo z mrtvých vstání.

 

 
TRADICE ANDĚLŮ NA VÁNOČNÍM STROMKU
Vánoční stromky se od prvopočátků zdobili převážně přírodninami a předměty denní potřeby. Vánoční ozdoby tvořily jablka, ořechy, sušené ovoce, ale také květiny nebo svíčky.
Na špici stromku nesměla chybět betlémská hvězda nebo vánoční anděl, který na to vše dění dohlíží shora. Mnoho lidí tuto tradici dodržuje dodnes.

 

ANDĚLSKÉ OZDOBY
První vánoční ozdoby ve tvaru anděla byly vyráběny ze slámy či sena, lidé je pekly z těsta nebo je vyřezávali ze dřeva či kůry.
Kolem roku 1800 byla vytvořená první skleněná ozdoba ve tvaru anděla, která se brzy dostala do celého světa. Průmyslová revoluce umožnila velkovýrobu vánočních ozdob nejrůznějších barev i tvarů. Ale bez ohledu na módní trendy si andělé stále udržují místo v našich srdcích i v našich domovech.
 
Krásně vyhotovený anděl může sloužit jako stylová dekorace Vašeho domova, která do něj vnáší kouzelnou atmosféru. Zároveň jsou také jedním z nejkrásnějších vánočních dárků pro Vaše blízké. Věnujete jim tak ochranu, podporu, lásku a víru v zázrak.  
 
Líbí se vám tento anděl? Od 3. - 6. 12. 2021 ho můžete nakoupit se slevou v akci ANDĚLSKÉ VÁNOCE!
ZAUJALI JSME VÁS? 
PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU :-) 
PŘÍMO PRO VÁS SPECIÁLNÍ NABÍDKY A AKCE, INSPIRACE, SOUTĚŽE, RADY A ČLÁNKY. BUDETE O VŠEM VĚDĚT MEZI PRVNÍMI!
Věnujte nám svou e-mailovou adresu a my Vám každých 14 dní pošleme novou inspiraci pro Váš vysněný domov!
Formulář na přihlášení k odběru novinek, článků a inspirace naleznete níže pod článkem :-)